()

Pandemi döneminde sohbet uygulamalarına artan talep nedeniyle yıldızı parlayan Clubhouse için kayıt olma sistemi değişti. Şimdiye kadar hesap oluşturmak için, halihazırda üyeliği olan kişilerin yardımı gerekiyordu. Herhangi bir kullanıcı tarafından telefon numaranıza gönderilen davetiye sayesinde Clubhouse ağına giriş yapabiliyordunuz.

Uygulamayı bu hafta bütün Android ve iOS kullanıcılarının erişimine açan Clubhouse yetkilileri, kayıt olma aşamasında değişikliğe gittiklerini duyurdu. Her hafta kademeli olarak üyeler ekleyeceklerini belirtti. Peki Clubhouse nasıl kayıt olunur? Haberimizde anlattık.

Clubhouse, artık sadece bir sesli sohbet uygulaması değil!

Clubhouse, artık sadece bir sesli sohbet uygulaması değil!

Clubhouse, uzun zamandır gelmesi beklenene yeni özelliğini tanıttı. Platform Backchannel özelliği ile sohbet uygulaması olmaktan sıyrılacak.

Clubhouse uygulamasına kayıt olma

Clubhouse yetkililerinin açıklamasına göre, kullanıcılar sosyal ağa katılmak için davetiye gerektirmeksizin başvuru yapacaklar. Davetiye sistemi kalkmış olsa da, uygulama hala rakipleri gibi tamamen açık değil. Güncel olarak 10 milyon kişinin başvurusunu değerlendirdiklerini belirten şirket, bunları aşamalı olarak onaylayacağını söyledi. Onay sürecinin Çarşamba günleri olacağını belirten Clubhouse, bu sayede her hafta yeni yüzler ekleyerek platformu genişleteceklerini ifade etti.

clubhouse - ted

Uzun süredir devam eden iOS ve Android beta aşamasının da nihayet sona erdiği açıklandı. Logo tarafında da değişikliğe giden Clubhouse ekibi uygulamanın yeni yüzü olarak rapçi 21 Savage’nin menajeri Justin “Meezy” Williams’ı seçti.

Clubhose kayıt olma aşamaları:

App Store veya Google Play Store’dan uygulamayı telefonunuza yükleyin.Telefon numaranızı yazın ve sonrasında gelen kodu istenen yere girin.Hesabınız beklemeye alınacak ve sıranız geldiğinde onaylanacaktır.Clubhouse, Backchannel ile mesajlaşma devrini başlattı

Geçtiğimiz günlerde Clubhouse hem iOS hem de Android‘deki için Backchannel dönemini başlattı. Bu özellik, sıradan bir sesli iletişim uygulaması olan Clubhouse’a mesajlaşma desteği kazandırdı. Kullanıcılar birbirleriyle metin tabanlı sohbetler edebilecekler. Ancak şimdilik fotoğraf ve video gönderimi desteklenmiyor.


Haber Kaynağı shiftdelete.net

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: