()

Geçtiğimiz aylarda duyurusu yapılan ve Avrupa’da bazı ülkelerde satışa çıkan yüzde 100 elektrikli Dacia Spring, 2022 yılında Türkiye’ye de geliyor. Dört kişinin binebileceği en ucuz yüzde 100 elektrikli otomobil olacak modelin menzili ise 225 km.

Avrupa fiyatı 10.000 Euro ile 16 bun Euro arasında değişen otomobilin iki farklı sürümü bulunacak: Binek ve Kargo. Binek sürümde arkada 4 koltuk bulunurken Kargo sürümünde arka koltuklar yer almayacak.

Türkiye fiyatı henüz netleşmeyen Dacia Spring’in tahmini olarak 180-200 bin TL bandında satılması bekleniyor. Elbette bu rakam tahmini ve aracın satışa sunulacağı dönemdeki döviz kuru ve devlet teşvik/vergilerine göre artıp azalması da mümkün.

Hem dünyada hem Türkiye’de elektrikli araçlar için bir dönüm noktası olacak bir fiyatla gelecek otomobilin benzerlerinde olduğu gibi otomatik vites, AC ya da DC hızlı şarj desteği gibi özelliklere sahip olması bekleniyor. Aracın batarya kapasitesi ise 26.8 kWh.

Aldığımız bilgilere göre aracın hem binek hem kargo sürümü Türkiye pazarında satılacak. Özellikle şehir içi için tasarlanan bir otomobil olan Dacia Spring’in DC şarj ile hızlı şarj özelliğinin de bulunduğunu hatırlatalım. Bu sayede (menzilinin düşük olmasından dolayı çok konforlu olmasa da) şehirlerarası yollarda da bu aracı kullanabileceğinizi belirtelim.

Dacia Spring

26.8 kWh batarya kapasitesi Hızlı şarj özelliği 6.6 Kwh AC şarj desteği AC’de 5 saat şarj süresi 30 kWh DC hızlı şarj desteği WLTP standartlarında 225 km menzil 950 kg ağırlık

YouTube kanalımızda yayınladığımız videoda Dacia Spring’in detaylarına göz atıyoruz:

Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: