1CONN Creative – Web Tasarım ve Sosyal Medya Ajansı
Kullanıcılar dikkat: Twitter’a 4 yeni özellik geliyor – Teknoloji – Ulusal24.com

Kullanıcılar dikkat: Twitter’a 4 yeni özellik geliyor – Teknoloji – Ulusal24.com

Elon Musk’ın 44 milyar dolara satın aldığı Twitter, yeni özellik konusunda da çalışmaya devam ediyor.

Son olarak tweet düzenleme seçeneğinin geleceğini açıklayan şirket, bugün platforma getirmek için çalıştığı yeni özellikleriyle bir kez daha gündeme geldi.

WebTekno’nun aktardığı habere göre; Twitter’da Dylan Roussel tarafından ortaya çıkarılan yeni özellikler, pek çok kullanıcının uzun zamandır talep ettiği özelliklerden birinin de yakında kullanıma sunulacağını gözler önüne serdi. 

Bununla birlikte profile ‘zamir’ ekleme özelliği ve yine profilde ‘durum’ gösterme özelliği de ortaya çıktı. Twitter’ın platforma eklemek için üstünde çalıştığı özellikler şu şekilde…

 

Android uygulama geliştiricisi Roussel’ın keşfettiği özelliklerden biri, bir tweete aynı anda fotoğraf ve video eklenmesini sağlayacak.

Kullanıcıların uzun süredir beklediği bu özellik, yakında platformda yerini alacak. Tweetlere birden fazla video eklenip eklenemeyeceğiyse henüz bilinmiyor.

 

Ortaya çıkan bir diğer özellik de ufak bir hediye tuşuydu. Dylan Roussel’ın aktardığına göre tweet altında yer alan bu tuş, tweetlere ‘ödüller’ verilmesini sağlayacak. Bu ödüllerin ve özelliğin nasıl çalışacağı henüz bilinmiyor.

Bunun yanı sıra Twitter profillerine iki yeni özellik de geliyor. Bunlardan birisi profilinize durum ekleme özelliği olurken, diğeri profilinize zamir eklemenizi sağlayacak. Durum ekleme özelliğiyle Roussel’ın gösterdiği gibi profilinize o an ne yaptığınızı ekleyebileceksiniz. Profile eklenecek zamirlerin isimlerde nasıl gözükeceğiyse henüz bilinmiyor.

Haber Kaynağı www.ulusal24.com

Yeni Laptoplar Studio Serisine katılıyor ve Yeni Özelliklere Sahip 3D Tasarımcı Geliyor – Ulusal24.com

Yeni Laptoplar Studio Serisine katılıyor ve Yeni Özelliklere Sahip 3D Tasarımcı Geliyor – Ulusal24.com

Öncü 3D Mekân Tasarımcısı Andrew Averkin NVIDIA Omniverse ve Autodesk 3ds kullanarak çocukluk anılarını paylaşıyor

 

Nisan Studio Driver güncellemesi, arasında Unreal Engine 5’in de bulunduğu en son yaratıcı uygulama güncellemeleri getiriyor. RTX GPU’lar UE geliştiricilerine birçok avantaj sağlıyor:

 

• UE5’in yeni, tamamen dinamik küresel aydınlatma sistemi Lumen için donanım ve yazılım ray tracing.

• Nanite ağlarından source geometry dışa aktarma özelliğini içeren güncellenmiş bir NVIDIA Omniverse connector

• Gerçek zamanlı görseller için UE5 görünüm alanında RTX hızlandırmalı ray tracing ve DLSS

• Aynı teknolojilerle bitmiş üründe daha güzel ray tracing grafikler ve daha yüksek kare hızları.

• Gerçek zamanlı performansa sahip, NVIDIA gerçek zamanlı gürültü gidericiler.

 

Yeni driver ayrıca Maxon Cinema 4D (OpenColorIO adaptasyonu dahil), Chaos Vantage, Omniverse ve daha fazlasına yönelik son güncellemeleri de destekliyor.

 

Lenovo’nun en yeni mobil iş istasyonu ThinkPad P1, Studio Laptop Serisi’ne katılıyor ve yeni RTX A5500 Dizüstü Bilgisayar kadar hem GeForce RTX hem de NVIDIA RTX GPU’larla yapılandırılabiliyor. Yeni Stüdyo Laptop bilgisayarlar, yakın zamanda duyurulan Asus ProArt Studiobook 16, MSI Creator Pro Z16 ve Z17’yi de içeriyor.

 

Andrew Averkin’le Anılara Yolculuk

Son olarak, bu haftanın NVIDIA Studio Sanatçı çalışması bölümünde, NVIDIA’nın önde gelen 3D Mekan Sanatçısı (3D Environment Artist), Ukraynalı Andrew Averkin, nostaljik tasarımlarıyla geçmiş anılarına götürüyor. “When We Were Kids” isimli çalışmasını, RTX GPU ve Omniverse ile RTX hızlandırmalı UE5 gürültü gidericiden yararlanarak yalnızca saniyelere içinde hazırladı. Andrew Averkin şu bilgileri veriyor: “Çocukluğumuzu hatırlıyorum. Bu hikâye görüntülerle doğdu. Görüntüler için üç RTX A6000 GPU ve UE5 gürültü giderici kullandım. Bir görüntünün oluşturma süresinin birkaç saniyeye düşmesi, tamamen sanata odaklanmama yardım ediyor. Objelerin çoğunu Epic marketten temin ettim. Asıl amacım ışıkla, senaryoyla, kompozisyon ve modlarla oynamaktı.”

 

Averkin, “When We Were Kids”i ilk olarak Autodesk 3ds Max’te modelledi. Burada RTX GPU hızlandırmalı görüntü alanı ve RTX hızlandırmalı AI gürültü giderme, devasa dosya boyutuna rağmen akıcı etkileşimi mümkün kıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

İlgili

Haber Kaynağı www.ulusal24.com

WhatsApp’a yeni özellik: Çizim aracı geliyor – Teknoloji – Ulusal24.com

WhatsApp’a yeni özellik: Çizim aracı geliyor – Teknoloji – Ulusal24.com

WaBetaInfo tarafından bildirilenlere göre yalnızca belirli bölgelerde kullanıma sunulan iOS 22.8.0.73 beta sürümünde, uygulamaya eklenen ve görüntüleri düzenlemeye yardımcı olacak yeni bir çizim aracı ortaya çıktı.

Donanımhaber’e göre, karalama özelliği için uygulamaya yeni bir bulanıklaştırma aracı ve kalem için üç yeni seçenek eklendi. Bununla birlikte yeni güncelleme, kullanıcıların resimler üzerinde karalama yapmasına veya bu resimleri özel notlar ve açıklamalar ile düzenlemelerine olanak tanıyacak.

Henüz test aşamasında olan özelliğin Android sürümüne de ilerleyen zamanlarda gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Haber Kaynağı www.ulusal24.com

Twitter resmen açıkladı: Paylaşım düzenleme butonu geliyor – Teknoloji – Ulusal24.com

Twitter resmen açıkladı: Paylaşım düzenleme butonu geliyor – Teknoloji – Ulusal24.com

Sosyal medya platformu Twitter, milyonlarca kullanıcının merakla beklediği  düzenleme butonu üzerinde çalıştığını duyurdu.

Twitter, konuyla ilgili yaptığı yeni paylaşımlar yaptı. Özellikle ilgili kısa bir video paylaşan Twitter, “Not: Şaka yapmıyorduk” dedi.

Ayrıca, Twitter, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Şimdi herkes soruyor… Evet, geçen yıldan beri bir düzenleme özelliği üzerinde çalışıyoruz! Hayır, fikri bir anketten almadık. Neyin işe yaradığını, nelerin yaramadığını ve nelerin mümkün olduğunu öğrenmek için önümüzdeki aylarda Twitter Blue laboratuvarlarında testleri başlatıyoruz.”
 

Twitter beklenen özelliğini resmen açıkladı!

— Aykırı (@aykiricomtr) April 6, 2022

Haber Kaynağı www.ulusal24.com

Twitter yeni özelliği duyurdu: Tweet düzenleme seçeneği geliyor – Teknoloji – Ulusal24.com

Twitter yeni özelliği duyurdu: Tweet düzenleme seçeneği geliyor – Teknoloji – Ulusal24.com

En çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter, yeni bir özellik üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Twitter paylaşımında, “Tweet düzenleme butonu” üzerinden çalıştıklarını aktardı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları Twitter’ın duyurusunu 1 Nisan şakası olarak yorumladı. Ancak şirketten şaka olup olmadığına dair bir açıklama gelmedi.

Twitter’ın yöneticileri tarafından geçtiğimiz yıllarda yapılan bir açıklamada uzun süredir beklenen ancak buna rağmen bir türlü getirilmeyen ‘gönderiyi düzenle’ özelliğinin getirilmesinin düşünüldüğü aktarılmıştı.

Haber Kaynağı www.ulusal24.com