1CONN Creative – Web Tasarım ve Sosyal Medya Ajansı
Spotify’ın yeni özelliği “Jam” tanıtıldı! – Teknoloji

Spotify’ın yeni özelliği “Jam” tanıtıldı! – Teknoloji

Spotify, “Jam” olarak adlandırdığı yeni özelliğiyle kullanıcılarına aynı şarkıları eş zamanlı dinleme imkanı sunacağını duyurdu.

Spotify Jam özelliği, 32 Spotify kullanıcısının aynı anda şarkı dinleme oturumlarına katılmasına, paylaşılan çalma listesi kuyruğuna şarkı eklemelerine ve grup üyelerinin müzik zevklerini dolduran öneriler alabilmelerine imkan tanıyor.

Bu özellik hem ücretsiz hem de Premium Spotify hesaplarıyla kullanılabilecek, ancak Jam oturumları yalnızca Spotify Premium aboneleri tarafından başlatılabilir ve diğer kullanıcıları davet edebilirler.

Jam katılımcıları, uzaktan dinlemeyi tercih ederlerse müziği çalmak istedikleri cihazı seçebilecekler ve hangi parçaların kim tarafından eklenmiş olduğunu görebilecekler.

Spotify Premium üyeleri, bu özelliği kullanmak için çalma listeleri içindeki hoparlör simgesine veya üç noktalı menüye tıklayarak “Bir Jam Başlat” seçeneğini kullanabilirler.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Rahmi Koç ve oğlu Ali Koç, Ford Otomotiv’in Romanya’daki fabrikasını ziyaret etti: Yeni araca imzalarını attı! – Teknoloji

Rahmi Koç ve oğlu Ali Koç, Ford Otomotiv’in Romanya’daki fabrikasını ziyaret etti: Yeni araca imzalarını attı! – Teknoloji

Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Rahmi Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri, Ford Otomotiv Sanayi’nin Romanya’daki fabrikasını ziyaret etti. Craiova Fabrikası’nda üretilmeye başlanan yeni model Transit Courier’in seri üretimi öncesinde fabrikayı incelediler. Rahmi Koç ve Ali Koç, üretilen ilk aracı imzaladılar.

Bu gelişmeyi gazeteci Emre Özpeynirci sosyal medyasında paylaşarak, “Koç’lar, Romanya’daki yeni fabrikalarında. Kısa süre önce Yeniköy fabrikasında üretimi sona eren ve veda töreni düzenlenen Transit Courier’in yenisi Ford Otosan’ın Romanya’da satın aldığı Craiova fabrikasında üretilmeye başlıyor. Seri üretim öncesinde Ford Otosan ekibi, Romanya’da yönetim kurulunu ağırlamış. Şeref Başkanı Rahmi Koç, Başkan Ali Koç, YK üyeleri Haydar Yenigün, Güven Özyurt, Josephine M. Payne üretilen ilk aracı imzalamış. Herkes aracı çok beğenmiş.” şeklinde paylaştı.

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Ford Otosan, Ford Motor Company’e ait Romanya’daki fabrikanın satın alımını tamamlamıştı. Ford Otosan, bu fabrikaya üç yılda 490 milyon euro yatırım yapmayı planlamıştı. Ayrıca, tesisin yıllık üretim kapasitesinin 900 bin araca çıkması öngörülmüştü. Koç Holding’in bu fabrikayı alış bedeli olarak 625 milyon euro ödediği açıklanmıştı.

Haber Kaynağı ulusal24.com

10 gün önce Turkcell Genel Müdürü olarak atanan Bülent Aksu, görevden alındı – Teknoloji

10 gün önce Turkcell Genel Müdürü olarak atanan Bülent Aksu, görevden alındı – Teknoloji

Turkcell’e 14 Eylül’de genel müdür olarak atanan eski yönetim kurulu üyesi Bülent Aksu’nun görevi sona erdi.

Turkcell tarafından KAP’a yapılan açıklamada, “Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapan Bülent Aksu’nun görevi, 25 Eylül 2023 tarihinden geçerli olmak üzere sona ermiştir. Turkcell Grubu bünyesinde üst düzey görevler üstlenen Bülent Aksu’ya bundan sonraki iş ve özel yaşamında başarılar diliyoruz” denildi.

ATAMA 14 EYLÜL’DE YAPILMIŞTI

Turkcell yönetim kurulu, 14 Eylül’de genel müdürlük görevine Bülent Aksu’yu atamıştı. Turkcell Olağan Genel Kurulu’nun ardından üst yönetim belirlenmiş ve Nisan 2021’den bu yana Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Şenol Kazancı, Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştı.

MURAT ERKAN 11 EYLÜL’DE AYRILMIŞTI

Öte yandan Turkcell, dört yıldır Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapan Murat Erkan’ın, 11 Eylül 2023 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrıldığını duyurmuştu.

Açıklamada, “15 yılı aşkın süredir Turkcell Grubu bünyesinde üst düzey görevler üstlenen ve başarılı çalışmalara imza atan Murat Erkan’a bugüne dek sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyor; bundan sonraki iş ve özel yaşamında başarılar diliyoruz” ifadeleri yer almıştı.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Instagram Reels’ta para kazanma dönemi resmen başlıyor: Instagram’dan nasıl para kazanılır? – Teknoloji

Instagram Reels’ta para kazanma dönemi resmen başlıyor: Instagram’dan nasıl para kazanılır? – Teknoloji

Instagram’da Reels videoları üzerinden gelir elde etme fırsatı Türkiye’de resmi olarak başladı. İçerik üreticileri, dikey videolarını paylaştıkları Reels platformunda hediyeler aracılığıyla para kazanma imkanına sahip olacaklar.

Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar, beğendiği ve takip ettiği içerik üreticilerinin Reels videolarına 20 TL ile 200 TL arasında değişen fiyatlarla hediyeler gönderebilecekler. Bu, içerik üreticilerinin yaratıcılıklarını ve içeriklerini daha da teşvik edebileceği, aynı zamanda destekleyen takipçilerin katkılarını gösterebileceği bir yol sunuyor.

INSTAGRAM’DAN NASIL PARA KAZANILIR?

Bu özelliği kullanabilmek için karşılamanız gereken şartlar şöyle;

Profesyonel hesapta olmanız

18 yaş ve üzeri olmanız

Para kazanma politikalarına uygun olmanız

En az 5000 takipçiye sahip olmanız gerekli.

Özelliğin artık Türkiye’de yayında olduğu ancak kademeli olarak yakın zamanda herkes için çıkış yapacağı belirtildi.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Apple’dan tepkiler üzerine iPhone 15 Pro itirafı! – Teknoloji

Apple’dan tepkiler üzerine iPhone 15 Pro itirafı! – Teknoloji

ABD merkezli teknoloji ve yazılım devi Apple, geçtiğimiz haftalarda iPhone 15 Pro serisini tanıttı ve bu cihazlarla ilgili önemli bir duyuru yaptı.

Yapılan açıklamada, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max kullanıcılarının, bu cihazları koruyucu bir telefon kabıyla kullanmalarının önemli olduğu vurgulandı. Ayrıca, bu modellerde kullanılan titanyum çerçevenin “kılıfsız kullanım” sırasında renk değişikliğine uğrayabileceği bilgisi paylaşıldı.

Türkiye’de vergiler dahil başlangıç fiyatı 65 bin TL olan iPhone modelleri, ön siparişle satışa sunuldu ve bu lansman büyük ilgi gördü. Ancak, ABD ve Avrupa’daki kullanıcılar, telefonların arka yüzeyinde renk değişimi yaşandığını ve kasada parmak izi ile yağ izinin kolayca oluştuğunu sosyal medyada paylaşarak dikkat çekti.

Bu tepkilerin ardından, Apple bir açıklama yapmak zorunda kaldı ve bu açıklama, kullanıcıların tepkisini daha da artırdı. Apple’ın yayınladığı belgede, iPhone 15’in daha düşük seviyeli modellerinde bu tür sorunların yaşanmadığı çünkü bu cihazlarda çelik çerçeve kullanıldığı belirtildi.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

X’in Rakibinden Yeni Özellik: Threads Gönderi Düzenleme Seçeneğini Test Ediyor! – Teknoloji

X’in Rakibinden Yeni Özellik: Threads Gönderi Düzenleme Seçeneğini Test Ediyor! – Teknoloji

Threads, kullanıcıların paylaştıkları gönderileri düzenleme özelliğini test ederek Twitter’a rakip oluyor. Geliştirici Alessandro Paluzzi’nin açıklamasına göre, Meta’nın Threads için geliştirdiği bu yeni özellik, gönderileri yayınladıktan sonraki beş dakika içinde düzenleme yapma imkanı sunacak.

Instagram başkanı Adam Mosseri, Temmuz ayındaki Threads lansmanının ardından düzenleme özelliğinin potansiyel bir özellik olduğunu doğruladı. Şu anda test aşamasında olan bu özellik, yakın gelecekte tüm kullanıcılar için erişilebilir olacak.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Ege Üniversitesinin Teknoloji Takımları TEKNOFEST-İzmir;e Damga Vuracak

Ege Üniversitesinin Teknoloji Takımları TEKNOFEST-İzmir;e Damga Vuracak

Ege Üniversitesinin bilim ve teknoloji takımları, Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında düzenlenecek olan dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivalinin İzmir etabına yönelik hazırlıklarını tamamladı.  Savunma teknolojileri alanında farkındalık oluşturarak ulusal ve uluslararası yarışmalarda elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Ege Üniversitesi Savunma Teknolojileri Topluluğu (SAVTEK), 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek TEKNOFEST 2023’e hazır. Topluluk Başkanı Ersin Karabulut, TEKNOFEST projelerini bu sefer ev sahipliği yaptıkları şehirde sergileyecekleri için ayrı bir heyecan duyduklarını söyledi.

Ege SAVTEK’in kuruluşundan itibaren önemli başarılara imza attığını dile getiren Ersin Karabulut, “2019 yılında kurulan topluluğumuzun en büyük amacı Ege Üniversitesini ulusal ve uluslararası arenada milli teknoloji ve yerli üretim alanında öne çıkartmaktır. Üniversitemizde proje yarışmaları kültürünü sağlamak ve bu alanda üniversitemizi temsil etmek amaçlı girdiğimiz bu yolda Rektör Hocamız Sayın Prof. Dr. Necdet Budak’ın destekleri bizler için paha biçilmezdi. ‘Bugünün değil yarının teknolojisini hayal ediyoruz’ mottosuyla çıktığımız serüvenimizde 2019 yılında TEKNOFEST Roket Yarışması ve Savunma Sanayi Başkanlığının yürüttüğü 019 Roboik İKA (İnsanız Kara Aracı) Yarışması’na katılım sağlayarak başladık. Kazanmış olduğumuz başarılarımız sayesinde kendimize daha da güvendik ve diğer yarışma kategorilerine de başvuru sağladık. Bu zamana kadar inancımızın tam olduğu bu yolda azim ve gayretimizi hiç eksik etmeyip toplam 13 TEKNOFEST takımımızla dereceler elde ettik” diye konuştu.

“Ödüllerimiz motivasyon kaynağımız oldu”

Elde ettikleri başarılarla birlikte motivasyonlarının da arttığını ifade eden Karabulut, “Kuruluş yılında yakaladığımız başarıların ardından milli teknoloji alanında motivasyonumuz daha çok arttı. Ege ROV takımı olarak TEKNOFEST İnsanız Su Altı Sistemleri Yarışmasında 3 büyük mansiyon ödüllerinden biri olan ‘En İyi Takım Ruhu’ ödülünü kazandık. Bu ödül, topluluğumuzun ilk ödülü oldu ve bizleri bu serüvende daha da motive etti. İlerleyen zamanlarda topluluğumuz üniversitemizde büyük ilgi gördü ve daha fazla öğrenci arkadaşımıza ulaşmış olduk. Bu sayede takım başvurularımızın sayısı çok fazla artmaya başladı ve büyük bir aile olduk. Büyüyen ailemizin güçlü takım kadrosu olan ana takımda 84 kişilik as kadro ve onlara projelerinde yardım eden 200’e yakın arkadaş ile güçlerimizi birleştirdik ve 2023 yılı TEKNOFEST İstanbul ve Ankara’da takımlarımız olan: Ege Robotaksi, Ege ROV, Ege Roket, Ege İHA, Ege İKA, Ege Helikopter, Gökçen Jet Motor, Ege Sağlıkta Yapay Zeka, Ege Biyoteknoloji, Ege Savaşan İHA, Ege Robotik, Ege Ulaşımda Yapay Zeka, Ege Elektronik Haberleşme takımları ile üniversitemizi ve topluluğumuzu temsil etmenin haklı gururunu yaşadık” dedi.

“İstanbul TEKNOFEST’te Türkiye ikinciliği”

Bu yıl yaşadıkları TEKNOFEST serüvenini anlatan Karabulut, “İlk rotamız 2023 TEKNOFEST İstanbul oldu. Tüm ekibimiz uykusuz geceler geçirerek hazırladıkları projeleri sundu ve bu yoğun çalışmalarımız ve emeğimiz meyvelerini vermeye başladı. Birçok projemiz finalist olarak yollarına devam etti. Standımıza olan yoğun ilgi özellikle çocukların projelerimize ellerini sürdüklerinde o gözlerinde olan parıltı bizi çok duygulandırdı. İlk yarışma senesinde olmasına rağmen Gökçen Jet Motor Takımımız ‘Türkiye İkinciliği ve En İyi Sunum Ödülü’ ödüllerini alarak bize çifte mutluluk yaşattı. Takım arkadaşlarımızın ödüllerimizi teknolojide rol modelimiz olan Selçuk Bayraktar’ın elinden almaları beni ve takım arkadaşlarımı fazlaca mutlu etti. Standımızın YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Rektör Hocamız Prof. Dr. Necdet Budak ve birçok üniversite rektörü tarafından ziyaret edilmesi akademik boyutta da beğeni toplamamız ve onların bizlere olan destekleri en büyük motivasyonlarımızdan biri oldu.  Bir sonraki durağımız olan Ankara’da da tüm ekibimizle yer aldık. Her gittiğimiz yerde yoğun ilgi görmek ve projelerimizin değer görmesi en büyük motivasyonumuz oldu. TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve bizi Ankara’da yalnız bırakmayan YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar gibi değerli hocalarımızın standımızı ziyaret etmesi ve Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’la projelerimiz hakkında yaptığımız konuşmada düşüncelerini paylaşması beni ve tüm takım arkadaşlarımı gururlandırdı” dedi.

“İzmir bizim için ayrı bir heyecan”

İzmirli teknoloji severlerin huzuruna çıkacakları için ayrı bir heyecan yaşadıklarını ifade eden Ersin Karabulut, “Bu yıl TEKNOFEST 2023’ün son rotası olan ev sahipliğini yaptığımız şehrimiz İzmir’de yine tüm ekip arkadaşlarım ile projelerimizi sergileyeceğiz. Benim için bu seferki TEKNOFEST her zamankinden biraz daha özel ve heyecanlı. Bu sefer ev sahipliği yaptığımız şehrimizde halkımız ile buluşacağız. Tüm ekip kadromuz ve projelerimiz ile 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Çiğli Havalimanı’nda tüm halkımızı standımıza (G blok 42 numara) bekliyoruz. Ayakları yere basmayan festivalde ayaklarınızı yerden kesmek için sizleri bekliyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

iPhone 15 Pro Max’e sağlamlık testi yaptı. 15 Pro Max, sağlamlık konusunda sınıfta kaldı – Teknoloji

iPhone 15 Pro Max’e sağlamlık testi yaptı. 15 Pro Max, sağlamlık konusunda sınıfta kaldı – Teknoloji

Yeni amiral gemisi iPhone 15 Pro Max, dayanıklılık testine tabi tutuldu ve sonuçlar şaşırtıcıydı. Ünlü YouTube yayıncısı JerryRigEverything, Apple’ın en yeni telefonunun titanyum kasasının dayanıklılığını sorguladı.

Apple’ın son teknoloji harikası iPhone 15 Pro Max, 5. sınıf titanyum kasasıyla öne çıkıyor. Ancak yapılan dayanıklılık testi, bu yeni tasarımın ilk zorluklara nasıl karşılık vereceğini merak ettirdi.

Test sırasında, titanyum kasaya çeşitli testler uygulandı. Kesici bir bıçakla yapılan çizik testinde, kasada çizikler oluştuğu görüldü. Mat arka camın ise çizilmelere karşı daha dayanıklı olduğu tespit edildi.

Ekran, çizilme testlerinde oldukça iyi bir performans sergiledi. Ancak bükme testinde ilginç bir sonuç alındı. iPhone 15 Pro Max’in yapısal bütünlüğünün test edildiği bu aşamada, arka camın sadece birkaç saniyede kırıldığı duyuldu. Bu, bir telefonun bükülmesi sonucunda arka camın çatlamasıyla alışılmadık bir durum olarak dikkat çekti.

Ancak, bu test sonuçlarının genel bir sonuç olup olmadığını belirlemek için daha fazla test yapılması gerekiyor. Bu durumun tüm iPhone 15 Pro Max modellerini etkileyip etkilemediğini belirlemek için daha fazla veriye ihtiyaç var.

Son olarak, test sırasında iPhone 15 Pro Max’in ekranı ve çerçevesinin zarar görmediği, sadece arka camın basınca dayanamadığı belirtildi. Bu da cihazın genel dayanıklılığının olumlu bir işareti olarak kaydedildi.

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 15 Pro Max, dayanıklılık testinde sınıfta kaldı.

— Aykırı (@aykiricomtr) September 25, 2023

 

Haber Kaynağı ulusal24.com

CS2 çıkış tarihini duyurdu: Counter Strike 2 (CS2) ne zaman çıkacak? – Teknoloji

CS2 çıkış tarihini duyurdu: Counter Strike 2 (CS2) ne zaman çıkacak? – Teknoloji

Oyunseverler Counter Strike 2’nin ne zaman çıkış yapacağını merak ediyordu.

X yani eski adıyla Twitter’daki CS2 resmi hesabından bir paylaşım yapıldı.

Bu paylaşımda “Gelecek Çarşamba ne yapıyorsunuz?” ifadeleri yer aldı.

Tüm bu gelişmelerin ardından sosyal medyadaki kullanıcılar CS2’nin 27 Eylül Çarşamba günü herkes için kullanıma sunulacağını öne sürdü. 


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

SpaceX iş ilanı açtı: Aylık maaş dudak uçuklattı! – Teknoloji

SpaceX iş ilanı açtı: Aylık maaş dudak uçuklattı! – Teknoloji

SpaceX’in ünlü CEO’su Elon Musk ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmesi sonrasında, uydu tabanlı internet hizmeti Starlink’in Türkiye pazarına hazırlık yapma aşamasında olduğu belirtiliyor. Bu gelişme sonucunda, SpaceX’in Türkçe bilen temsilciler arayışına başladığı açıklandı.

Şirket, resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı bir ilanla, Türkçe ve İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabilen Müşteri Destek personeli arayışında olduğunu duyurdu. Bu ilan, Starlink’in Türkiye pazarına girişinin yakın olduğuna dair bir işaret olarak kabul ediliyor.

Başvuracak adaylardan, tatillerde çalışabilme ve günde 10-12 saat çalışma gibi şartlar aranmaktadır. Ayrıca en az bir yıl deneyim gerekmektedir. Ücretlendirme ise saatlik 22 ila 24.50 dolar arasında değişmektedir, bu da günlük 294 dolara veya yaklaşık 8.000 TL’ye denk gelmektedir. Aylık ise 120 bin TL’den daha fazla bir ücrete denk gelmektedir.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com