1CONN Creative – Web Tasarım ve Sosyal Medya Ajansı
WhatsApp yeni özelliğini resmen aktifleştirdi! – Teknoloji

WhatsApp yeni özelliğini resmen aktifleştirdi! – Teknoloji

WhatsApp, çevrimiçi mesajlaşma uygulamasına son güncellemeyle önemli bir özellik ekledi.

Artık WhatsApp kullanıcıları, gönderdikleri mesajları 15 dakika içinde düzeltebilecekler. Bu özellik sayesinde, yazım hataları veya yanlış anlaşılmaları düzeltmek çok daha kolay hale geldi.

Düzenlenen mesajlar, sohbetteki tüm kullanıcılar için anında güncelleniyor ve zaman damgasının yanında “düzenlenmiş” ifadesi beliriyor. Böylece diğer sohbet katılımcıları, mesajın düzenlendiğini hemen fark edebiliyorlar.

WhatsApp’ın en yeni sürümünü kullanmayanlar, “Bu mesaj, bu sohbette bulunan ve WhatsApp’ın en yeni sürümünü kullanan herkes için düzenlendi” mesajını görüyor. Düzenlenmiş mesajları görebilmek için uygulamanın güncellenmesi gerekiyor.

Mesajlar düzenlendikten sonra diğer kullanıcılara herhangi bir bildirim gitmiyor.

Fotoğraflar, videolar veya diğer tür medya içerikleri ise düzenlenemiyor.

Yeni özellik iOS (iPhone), Android ve Web sürümlerinde çalışıyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

WhatsApp kullanıcılarının merakla beklediği yeni özellik yolda – Teknoloji

WhatsApp kullanıcılarının merakla beklediği yeni özellik yolda – Teknoloji

WhatsApp için çoklu hesap desteği zaten geliştiriliyordu. Daha önce WABetaInfo tarafından bulunan ve duyurulan özellik, geliştirilme aşamasındaydı. Özellik sayesinde kullanıcılar, aynı telefonda hem kişisel hem de isterlerse iş WhatsApp hesabı oluşturabileceklerdi. 

Bu özelliğin ne zaman sunulacağı ise bilinmiyordu. Yeni bilgilere göre en son beta sürümünde özellikle ilgili yeni geliştirmeler var. 

Testlerin artık son aşamaya yaklaştığı tahmin ediliyor ve yakında tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulması bekleniyor. 


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

WhatsApp yıllardır beklenen özelliği getirdi – Teknoloji

WhatsApp yıllardır beklenen özelliği getirdi – Teknoloji

Geçtiğimiz hafta HD fotoğraf desteği ekleyeceği duyurulan WhatsApp, bugün yaptığı açıklama ile HD video desteğini de kullanıma sunduğunu doğruladı. Hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunulan bu yeni özellik, yüksek çözünürlüklü videoların paylaşımını kolaylaştırıyor.

Kullanıcılar artık HD video özelliği sayesinde daha önce 480p olarak sıkıştırılan yüksek çözünürlüklü videolarını 720p’ye kadar HD olarak paylaşabilecekler.

HD video gönderimi için kullanıcılar, paylaşmak istedikleri videoları seçtikten sonra, yeni eklenen HD düğmesine dokunarak standart veya HD kalitesinde paylaşım yapmayı tercih edebilecekler. Bu aşamada ilgili dosyanın boyutu ve kalite seçenekleri ile ilgili bilgiler içeren bir iletişim kutusu kullanıcılara sunulacak. Gönder düğmesine tıklayarak video paylaşımı gerçekleştirilebilecek.

Uçtan uca şifreleme özelliği sayesinde, WhatsApp üzerinden paylaşılan görüntüler ve videolar güvende olacak. Alıcılar, HD olarak paylaşılan videoları belirten bir rozet görecekler ve bu sayede videoların kalitesini görebilecekler. Aynı zamanda depolama alanı ve bant genişliği durumlarına göre karar verebilecekler.

Bu yeni HD video özelliği, şu anda kullanıma sunulmaya başlamış durumda. Kullanıcılar, güncellemeleri kontrol ederek veya otomatik güncelleme ayarlarını kullanarak HD video desteğine kolayca erişebilecekler.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

WhatsApp Web için ekran kilidi özelliği yolda – Teknoloji

WhatsApp Web için ekran kilidi özelliği yolda – Teknoloji

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp’ın Android ve iPhone akıllı telefonlardaki sürümlerinde bulunan ekran kilidi özelliğinin WhatsApp Web platformuna da geleceği ortaya çıktı.

WABetaInfo’nun haberine göre, test aşamasındaki yeni özellik sayesinde kullanıcılar, WhatsApp Web uygulamasının açılışına yazılı veya sayısal bir parola koyabilecekler. Bu sayede hem mesajlarınızın hem de sesli / görüntülü arama geçmişinizin başka kişilerce görülmesini engelleyebileceksiniz.

Ekran kilidi özelliği WhatsApp’ın mobil uygulamalarında da bulunuyor fakat, kullanıcılar tercihe bağlı olarak parmak izi veya yüz tanıma yöntemini de seçebiliyorlar. Mobil uygulamadan farklı olarak, WhatsApp Web sürümünde yalnızca ‘parola’ seçeneği bulunacak.

Apple MacBook Pro dahil olmak üzere bazı Windows ve Mac cihazlarda parmak izi özelliği mevcut. Yani bilgisayarların işletim sistemleri teorik olarak bu sisteme yönelik destek sunuyor, fakat buna rağmen WhatsApp Web’e giriş sırasında parmak izi özelliği aktif edilemiyor. En azından şu an için mümkün değil.

Bununla birlikte WhatsApp Web’e ekran kilidi koymak için, Ayarlar > Gizlilik > Ekran Kilidi (Screen Lock) seçeneğini açmanız yeterli. Bunu yaptıktan sonra WhatsApp, sizden unutmayacağınız bir şifre belirlemenizi isteyecek ve bu şifreyi, WhatsApp Web’i her açtığınızda girmek zorunda kalacaksınız.

Haber Kaynağı ulusal24.com

WhatsApp yeni özelliği test ediyor: Anonim olarak iletişim kurulabilecek. – Teknoloji

WhatsApp yeni özelliği test ediyor: Anonim olarak iletişim kurulabilecek. – Teknoloji

WhatsApp, yeni bir özellikle kullanıcıların topluluklarda ve duyuru gruplarında telefon numaralarını gizleyebilmesine olanak sağlıyor.

Bu özellik sayesinde, kullanıcıların telefon numaraları yalnızca topluluk yöneticileri tarafından görüntülenebilecek.

Bu durum, gruba katılan diğer üyelerin WhatsApp grubu içinde telefon numaralarınızı görmelerini engelleyecektir.

Bu özellik, kullanıcılara anonim olarak bir grup içinde iletişim kurma imkanı sunarak gizlilik açısından büyük avantajlar sağlayacaktır.

Ayrıca, telefon numarası gizli olan bir grup üyesiyle özel olarak iletişim kurmak isteyen kullanıcılar için, numarasını gizleyen kullanıcıya istek gönderme seçeneği de sunulacak.

Şu anda bu özellik beta test kullanıcıları tarafından denenebilmektedir, ancak yakın gelecekte herkesin erişimine açılması bekleniyor.

 

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

WhatsApp için video tarafında yeni bir dönem yolda! – Teknoloji

WhatsApp için video tarafında yeni bir dönem yolda! – Teknoloji

WhatsApp, günlük olarak farklı özellikler sunma çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde HD fotoğraf özelliğini tanıtan WhatsApp, şimdi de popüler platform için HD video gönderme seçeneğini getirmeye hazırlanıyor. WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre, bu özellik fotoğraflar için 4096×2692 piksel çözünürlüğünü destekleyecek.

WhatsApp, yüksek kalitede fotoğraf göndermek için sıkıştırma işlemi uygulayarak HD özelliğini sunuyor. Aynı yaklaşımı video gönderme tarafında da kullanmaya hazırlanıyor. Beta sürümünde ortaya çıkan bilgilere göre, kullanıcılara SD ve HD seçenekleri sunulacak. SD seçeneği, 416×880 piksel çözünürlük sunarken, HD seçeneği ise 608×1296 piksel çözünürlük sunacak.

Bu özelliğin hem iOS hem de Android kullanıcıları için kullanıma sunulması planlanıyor. WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve iletişim kalitesini artırmak için bu tür özellikleri sürekli olarak güncellemeye devam ediyor. Kullanıcılar, yakın gelecekte HD video gönderme seçeneğini kullanarak daha yüksek kalitede videolar paylaşabilecekler.


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

WhatsApp Bussiness kullanıcı sayısı 200 milyonu aştı – Teknoloji

WhatsApp Bussiness kullanıcı sayısı 200 milyonu aştı – Teknoloji

Meta, bugün yaptığı duyuruyla 2020 yılında 50 milyon olan aylık aktif kullanıcı sayısını 200 milyona çıkaran WhatsApp Business uygulamasının özelliklerini genişlettiğini açıkladı.

Şirket, “verimlilik yılı” hedefleri doğrultusunda WhatsApp Business kullanıcılarına daha kolay reklam oluşturma ve kişiselleştirilmiş mesaj hizmetleri sunmayı amaçlıyor.

Bugünden itibaren WhatsApp Business kullanıcıları, Facebook hesabı olmadan “WhatsApp’a tıkla” reklamları oluşturabilecek. Şirket, satıcıların doğrudan uygulama içinde Facebook ve Instagram için reklam oluşturabileceğini, satın alabileceğini ve yayınlayabileceğini duyurdu.

Geçtiğimiz yıl yapılan bir kazanç çağrısında Zuckerberg, “WhatsApp’a tıklama” reklamlarının yıllık yüzde 80 büyüme kaydederek 1.5 milyar dolarlık yıllık geliri aştığını ifade etmişti. Bunun yanı sıra, WhatsApp Business kullanıcılarına kişiselleştirilmiş mesaj gönderme sürecini otomatikleştirme imkanı sağlayan yeni bir ücretli özellik de ekleniyor.

Şirket, bu özelliği yakın zamanda test etmeye başlayacağını belirtirken, fiyatlandırma ayrıntıları hakkında henüz bilgi verilmedi.

Paylaşılan ekran görüntüleri, işletmelerin farklı müşteri listelerine özelleştirilmiş mesajlar gönderebileceğini gösteriyor. Örneğin, bir satıcı yeni müşterilere indirim kodu ile birlikte satın alma butonu içeren mesajlar gönderebilecek.

Haber Kaynağı ulusal24.com

WhatsApp kullanıcı deneyimine yönelik yeni bir özellik geliştiriyor – Teknoloji

WhatsApp kullanıcı deneyimine yönelik yeni bir özellik geliştiriyor – Teknoloji

Yeni özellik bir süredir konuşuluyordu. Gelmesi beklenen özellik herhangi bir sohbet içinde öne çıkarılması istenen mesajın yukarıda gözükmesini sağlıyor. Beta sürümünde görülen özellik, ‘bir süre kalsın’ diye de ayarlanabiliyor. Bu kapsamda 24 saat, 7 gün ve 30 gün sunuluyor.

WhatsApp sohbetler ve gruplar içinde mesajları üst kısımda sabitlemeyi denerken aynı zamanda kısa bir süre önce bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize almayı sağlayan bir özelliği sunmuştu.


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

WhatsApp, mesajlara gelecek yeni özelliğini duyurdu!

WhatsApp, mesajlara gelecek yeni özelliğini duyurdu!

WhatsApp, mesajların kullanıcılar ile sohbetlerde veya gruplarda ne kadar süreyle sabitleneceğini belirleyen bir özelliği test ediyor. Uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde bu özellik kullanıma sunulacak.

MESAJ SABİTLEME KULLANILIYORDU

WhatsApp, daha önceden önemli mesajlarınızı kullanıcılar ile bireysel sohbetlerde ve grup sohbetlerinde başa sabitleyebileceğiniz bir özelliği duyurmuş ve kullanıma sunmuştu.

MESAJ SABİTLEME SÜRESİ

Wabetainfo’ya göre, bu özellikle beraber bireysel sohbetler ve grup sohbetlerinde sabitlediğiniz mesajların ne kadar süre sabit halde kalacağını seçebileceksiniz.

3 FARKLI SEÇENEK BULUNUYOR

Şimdilik test aşamasında olan özelliğin 24 saat, 7 gün ve 30 gün gibi 3 farklı seçeneği bulunuyor.

Ayrıca haberde bu özelliğin gelecekteki bir güncellemeyle beraber kullanıma sunulacağı aktarıldı.

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

WhatsApp’a büyük yenilik: Bir telefonda birden fazla WhatsApp hesabı olabilecek. – Teknoloji

WhatsApp’a büyük yenilik: Bir telefonda birden fazla WhatsApp hesabı olabilecek. – Teknoloji

WhatsApp, telefon numarası olmadan hesap erişimi sağlayan bir özelliği kullanıma sunmuştu. Bu özellikten sonra, WhatsApp üzerinde birden fazla hesabı tek bir telefonda kullanma konusu gündeme gelmişti.

Son bilgilere göre, WhatsApp şu anda bu özelliği test etmeye başlamış durumda. Test sürümünde, bir telefonda birden fazla WhatsApp hesabını kullanma imkanı sunuluyor.

WABetaInfo’nun raporuna göre, bu sistem Instagram’daki gibi çalışacak. Kullanıcılar istedikleri zaman hesaplar arasında geçiş yapabilecekler.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com