()

Gmail akıllı cevaplama özelliği, mailleri iş stresi içerisindeyken hızlıca yanıtlamamızı sağlayan pratik bir sistem. Hızlı yanıt sistemi sayesinde hayatı kolaylaştıran bir algoritma geliştiren Gmail’in bu algoritmayı ne kadar başarılı kurguladığı ise önemli sorulardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Gmail’in geliştirdiği akıllı cevaplama özelliğinin ne kadar doğru sonuçlar verdiğini test etmek için yapılan bir araştırma The Guardian gazetesinde yayınlandı. Bu araştırmada bir hafta süresince Gmail’e gelen tüm postalar akıllı cevap özelliğiyle cevaplandı.

Gmail’in Otomatik Yanıt İçeriği Beğeni Almadı

Araştırma sonuçlarından alnının akıyla ayrılan Gmail akıllı asistan, gelen maillerin içeriğini oldukça isabetli şekilde algıladı ve buna uygun yanıtlar verdi. Mailde gelen sorulara alternatif yanıtlar üretebildiği için başarılı bulunan algoritma, farklı otomatik cevaplar üzerinden seçim şansı da tanıyor. Ancak Gmail akıllı yanıt sisteminin beğenilmeyen tek noktası cevapların çok basit olması. Oluşturulan otomatik yanıtlar her ne kadar doğru olsa da çok monoton ve düz bulunuyor.

Teknik anlamda araştırma sonucundan başarıyla ayrılan Gmail akıllı yanıt özelliği içerik olarak henüz kullanıcıları tatmin edebilmiş değil.

Kullanıcıların rahat bir deneyim yaşaması için her gün milyonlarca spam maili engelleyen Google, yapay zekasını daha fazla geliştirmeye çalışıyor. Araştırmalar yapay zekanın spam türünde gelen e-postaları % 99’unu engelleyebildiğini ortaya koyuyor.

The post Gmail Sizin Yerinize Maillerinizi Cevaplıyor appeared first on Digital Haberler: Dijital Reklam Ajansları ve Medya.


Source link

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.