()

Arama motoru ve işletim sistemi devi Google’ın çılgın projeler geliştirmekten sorumlu olan özel ekibi Google X’in üzerinde çalıştığı son proje biz görüntü sistemleri profesyonellerini sandalyemizden doğrultacak cinsten: Ufak ekranlardan oluşan dev, modüler bir ekran!

Amerika’nın en saygın medya kuruluşlarından Wall Street Journal’ın haberine göre Google’ın gizli ve ileri teknoloji projeler ekibi Google X Lego parçacıkları gibi birbirine geçen ufak ekranlardan oluşan, kesintisiz (seamless) dev bir kanvas üzerine kafa patlatıyor.

Sıfır Çerçevenin Büyüsü

Wall Street Journal’ın haberinde geçen “kesintisiz ekran” vurgusu kanvası oluşturan çeşitli boyutlardaki modüler blokların tamamen çerçevesiz olacağı yönünde beklentileri kuvvetlendirdi. Piyasada şu an benzer bir modüler yaklaşım benimseyen ürünler mevcut. Ancak bu ürünler henüz Google X projesinde telafuz edilen tamamen çerçevesiz bir tasarım sunmaktan uzaklar. Daha ince ekran çerçeveleri hepimizin bildiği üzere profesyonel görüntü sistemlerinin “kutsal kase”si. Tüm profesyonel ekran üreticisi en yeni ve gelişmiş ürülerinde daha ince ve az görünen çerçeveleri öne çıkarıyorlar. Böyle bir dünyada tamamen çerçevesiz, bütünlüklü ve istenilen şekilde oluşturulabilen bir ekranın cazibesi, estetiği ve önemi hepimiz için aşikar.

Heyecan Dorukta

Google’ın benzersiz sıfır çerçeve vaadine/olasılığına tüm modüler ekranların en büyük satış argümanı olan avantajlı fiyatları da eklediğimizde bu haberin sektörü neden bu kadar heyecanlandırdığı rahatlıkla anlaşılıyor. Üstelik proje Google Car ve Google Glass gibi oldukça ses getirmiş referanslara sahip Google X’in elinden çıkıyor.

Google Car, Google Glass vb önceki projeleri hakkında kamuoyunu sıklıkla bilgilendiren Google bu defa ser verip sır vermiyor. Wall Street Journal’da yayınlanan raporda projenin hangi aşamasında olunduğuna dair bir bilgi yok. Cihaz ile ilgili tek bilinen oturma odasının bir duvarını boydan boya kaplayacak kadar büyük olduğu.

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.