()

Microsoft Xbox oyun konsolunun 20. yaşını kutlamak için özel bir etkinliğe imza attı. Metaverse evrende bir müze kuran şirketin sanal müzesi avatarlar ile gezilebiliyor. 

Metaverse evreni gün geçtikçe daha gerçek bir hal alıyor. Hal böyle olunca bu evrene katılan isimler de çoğalmaya başladı. Microsoft da bu kapsamda metaverse evrene giriş yapan isimler arasında yerini aldı. Xbox’ın 20. yaş dönümünün kutlandığı müze herkese açık bir şekilde oluşturuldu. Yani avatarınızla bu müzeyi gezmeniz mümkün. 

Metaverse evrene net bakış! Microsoft Xbox müzesi

microsoft metaverse

Metaverse evren hayatımıza entegre olmaya başladı. Microsoft’un Xbox 20. yaş gününe özel tasarladığı müzeyi gezerken Xbox’ın 20 yıllık zaman çizelgesindeki serüvene şahit olmak mümkün. Xbox’ın şu ana kadarki her anı ve kilometre taşını belgeleyen videoları da görüntülemek mümkün.

Buna ek olarak kişisel Xbox müzesi de mevcut. Bu kapsamda Xbox konsoluna sahip olan kullanıcılara özel bir deneyim sunuluyor. Oyuncular hangi oyunları oynadıklarına, oyun sayılarına ve hatta Xbox Live’da ilk ne zaman oturum açtıkları gibi bilgileri gözlemleyebiliyor. Sanal evrende yer alan bu müzeye giriş yapıldığında kişiselleştirilmiş deneyiminize erişmek mümkün. Microsoft’un kişiselleştirilmiş deneyim sunması oyun severler için benzeri görülmemiş bir deneyim sunacaktır. 

Avatarlar ile gezilmesi mümkün olan müze metaverse evrene net bir bakış elde etmemizi de sağlayacak. Siz bu deneyim hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Advertorial

Advertisement


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.