()

Eğer telefon, bilgisayar, tablet vb diğer cihazlarınızda Chrome hesabınızı senkronize ederseniz, size birçok kolaylık sağlayacaktır. Mesela evdeki bilgisayarınızdan iş yerinizde kullandığınız Chrome bilgilerinize, iş yeriniz ya da okulunuzda kullandığınız bilgisayarınızdan evde kullandığınız bilgisayardaki Chrome bilgilerinize erişebilirsiniz. Hatta cihaz değiştirmeniz halinde (mesela telefonunuzu kaybederseniz veya yeni bir dizüstü bilgisayar alırsanız) senkronize edilmiş bilgilerinizi geri alabilmeniz de mümkün. Peki Tüm cihazlarınızda ziyaret ettiğiniz siteler, şifreler vb Chrome bilgilerinizi nasıl görürsünüz? Bu sorunun yanıtını yazımızın devamında, başlıklar halinde ve basit adımlarla anlatıyoruz.

Tüm cihazlarınızda ziyaret ettiğiniz siteler, şifreler vb Chrome bilgilerinizi nasıl görürsünüz?

Sekronize etmeniz halinde, tüm cihazlarınızda Chrome bilgilerinizi görmeniz mümkün. Örneğin; Gmail, YouTube, Arama ve diğer Google hizmetlerinde otomatik olarak oturum açarsınız, farklı bir cihazınızdan da Chrome bilgilerinize erişebilirsiniz. Yer işaretleri, geçmiş, şifreler ve diğer ayarlar gibi senkronize edilmiş tüm bilgiler buna dahil, diğer cihazlarınızda açık olan sekmeleriniz bile. Peki diğer cihazlarınızda Chrome bilgilerinizi nasıl görürsünüz? Gelin bu sorunun yanıtına yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

Yer işaretlerinizi görme ve yönetme

Bilgisayarınızda Chrome’u açın. Sağ üstte Diğer’i Düzenle tıklayın. Yer işaretleri ardından Yer işareti yöneticisi’ni tıklayın. Solda tüm yer işaretlerinizi içeren klasörleri görürsünüz.

Daha önce ziyaret ettiğiniz siteleri görme

Bilgisayarınızda Chrome’u açın. Sağ üstte Diğer’i Düzenle tıklayın. Geçmiş ardından Geçmiş’i tıklayın.

Diğer cihazlardaki açık sekmeleri görme

Bilgisayarınızda Chrome’u açın. Sağ üstte Diğer’i Düzenle tıklayın. Geçmiş ardından Geçmiş’i tıklayın. Solda Diğer cihazlardan sekmeler seçeneğini tıklayın.

Kaydettiğiniz şifreleri görme

Bilgisayarınızda Chrome’u açın. passwords.google.com adresine gidin. Google Hesabınızda oturum açın. “Kayıtlı şifreler”in altında tüm şifrelerinizi görürsünüz.

Kayıtlı ödeme yöntemlerinizi ve adreslerinizi görme

Bilgisayarınızda Chrome’u açın. Sağ üstte Profil Profil ardından Ödeme yöntemlerini Ödeme yöntemleri veya Adresler ve daha fazlası’nı Adresler ve daha fazlası tıklayın.

Formları otomatik olarak doldurma hakkında daha fazla bilgi edinin.

Uzantılarınızı görme

Bilgisayarınızda Chrome’u açın. Sağ üstte Diğer’i Düzenle tıklayın. Diğer Araçlar ardından Uzantılar’ı tıklayın.

Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.