()

Popüler sosyal medya platformu Twitter, son yaptığı açıklamaya göre spam ve manipülasyona karşı kurallarını ihlal eden kullanıcıların hesabını kalıcı olarak askıya aldı. Bunlar arasında, yakın bir zaman önce mavi tik rozeti almış profiller de yer alıyordu.

Mavi rozet, Twitter platformunda insanların bir hesabın güvenilir olup olmadığını nitelendirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Doğrulanmış hesaplar için geçtiğimiz aylarda yeniden başvuruları kabul eden şirket, pek çok ismi rozetle onurlandırmıştı. Fakat problem şu ki, son partide ilginç bir şekilde sahte hesaplar da yer alıyordu. Bir grup Türk hesabı bu şekilde ortaya çıktı ve sosyal medya ağı, o kullanıcıları engelledi.

Yılların Twitter özelliği, Facebook’a geliyor

Yılların Twitter özelliği, Facebook’a geliyor

Facebook, yılların Twitter yanıtlama özelliği benzeri yeni bir denemeye başladı. Bu yeni Facebook özelliği şu anda sadece tanınmış hesaplarda.

6 sahte Türk Twitter hesabı mavi tik aldı!

Platformda yer alan veri bilimcisi Conspirador Norteno, şirketin Mayıs ayında başvuru sürecini yeniden başlattığı doğrulanmış hesaplar için dikkat çeken bir araştırma yaptı. Norteno’ya göre 16 Haziran’da oluşturulan ve aşağı yukarı benzer oranda takipçi sayısına sahip altı Türk hesabı, mavi tik rozeti altında sosyal medyada bulunuyordu.

İşin ilginç yanı ise bu hesapların sahte olmasıydı. Altı profilden ikisi, profil fotoğrafı olarak başkasına ait, internetten alınmış görseller kullanırken; diğer dördü ise kedi, animasyon karakteri gibi fotoğraflara sahipti. Twitter bu kullanıcıları nasıl onayladı, bilinmiyor. Fakat şirket geç de olsa harekete geçip hesaplara müdahale etti.

Dün gece geç saatlerde açıklama yapan Twitter sözcüleri, bu hata nedeniyle özür diledi. Şirketten henüz hatanın nasıl gerçekleştiği üzerine bir ayrıntı gelmedi. Ama başvuruları incelemekle görevli ekibe, konuya ilişkin sorular yöneltildiği ve belki de bu kritik problem yüzünden işlerinin tehlikeye girdiği değerlendirilmeye başlandı.


Haber Kaynağı shiftdelete.net

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.