()

Türkiye’nin yerli otomobil projesi olan TOGG’dan yeni bir ayrılık haberi geldi. 

Ancak çıktığı zaman herkesin alması pek mümkün görünmeyen projede bir ayrılık yaşandı. Sağlık sorunları gerekçesi ile TOGG ortaklığından çekildiğini belirten İnan Kıraç, “TOGG elektrikli değil hibrit olmalıydı. Elektrikli otomobil Türkiye için erken. En az 20 yılı var.” dedi.

Elektrikli araçlar Avrupa’da bazı ülkelerde kullanılıyor. Alman otomobil devi Volkswagen’in yaptığı “Önümüzdeki süreçlerde elektrikli araçlara geçmeyi düşünüyoruz” açıklamasından anlaşıldığı kadarıyla dizel devrinin kapandığını anlamak mümkün.

Bundan dolayı ülkemiz için önemli olan bu projede ayrılıkların olması üzücü. Elektrikli araçlar teknolojisinde geri planda kalmamak için projenin devam etmesi mühim görülüyor. Ancak projenin her kesime hitap etmesi de önemli. 

Bildiğiniz gibi bu alanda öncü olan ABD’li Tesla firması ülkesinde elektrikli araçların yaygın olarak kullanılması için daha uygun araçlar geliştiriyor. 

Ülkemiz için çok parlak ve önemli olan TOGG projesinde ayrılıkların olması can sıkıcı olsa da henüz olumsuz düşünmeye gerek olmadığını belirtiyoruz.

Elektrikli araçlar konusunda yaşanan gelişmeler ortada. Bu teknolojinin bu kadar ilerlemeye başladığı bir dönemde böyle bir haber duymak üzücü görünüyor. 


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: