()

Covid-19 pandemisi dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Bir yandan aşılama çalışmaları sürerken, bir yanda da mutasyonlara karşı mücadele ediliyor. İnsanlar bu kargaşanın içerisinde yaşamaya devam ederken, internetteki yalan haberler ve yanlış bilgi çığ gibi büyüyor.

Bu durumun önüne geçmek isteyen sosyal medya platformları, yanlış ve yalan bilgini paylaşımıyla mücadele ediyor. Neredeyse her Covid-19 paylaşımına koyulan etiketler ve bilgilendirme işaretleri gerçekleri korumak için hayati önem taşıyor. Ancak bazı durumlarda daha ağır yaptırımlar gerekebiliyor. Sky News Avustralya‘nın YouTube kanalı da söz konusu yaptırımlardan payını aldı.

YouTube’dan çıkmadan alışveriş yapma dönemi başlıyor

YouTube’dan çıkmadan alışveriş yapma dönemi başlıyor

YouTube yeni dönemin kapılarını açıyor. Platform entegre alışveriş sistemi ile kullanıcılarına farklı bir deneyim yaşatmak istiyor.

YouTube, Sky News Avustralya’nın kanalına 1 haftalık ceza verdi

YouTube, bilgilendirme politikalarını ihlal ettiğini söyleyerek Sky News Avustralya’nın kanalına bir hafta boyunca kısıtlama getirdi. Kanala 7 gün içerisinde herhangi bir video yüklenemeyecek. Şirket, yasak için belirli bir içeriği işaret etmedi. Ancak “gerçeğe zarar verebilecek” materyallere karşı olduğunu duyurdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Sky News editörü, kararın özgür düşünme yeteneğine rahatsız edici bir saldırı olduğunu söyledi.

YpuTube sky news

Avustralya’nın en büyüklerinden biri olan kanalın 1.85 milyon abonesi mevcut. Guardian‘a konuşan bir şirket yetkilisi, “Covid-19‘un varlığını reddeden, insanları virüsü tedavi etmek veya önlemek için kanıtlanmamış tedavi yollarına teşvik eden içeriğe izin vermiyoruz” ifadelerini kullandı. Bu tarz bilgiler özellikle nüfusunun büyük bir bölümünün aşılanmadığı ülkelerde sorunlara neden oluyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? YouTube, Sky News Avustralya’nın kanalını yasaklamakla doğru mu yaptı, yoksa bu durum firik özgürlüğünün bir parçası olarak mı kabul edilmeli? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Haber Kaynağı shiftdelete.net

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: